×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 683
شهر آفتاب آماده نشود، نمایشگاه کتاب در مصلی می‌ماند

قائم مقام نمایشگاه کتاب تهران ضمن ابراز امیدواری نسبت به رفع کاستی‌های شهرآفتاب تا ۱۵ اسفند، در عین حال تاکید کرد:در صورت محقق نشدن این وعده، نمایشگاه کتاب سال آینده در مصلی برگزار خواهد شد.

به گزارش بوک پلاس به نقل از خبرنگار مهر، مسئولان شهرداری تهران امروز شنبه ۱۷ بهمن در شهر آفتاب میزبان خبرنگاران حوزه های شهری و کتاب بودند تا آنها را در جریان روند پیشرفت این پروژه که به عنوان مکان جدید برگزاری نمایشگاه کتاب تهران انتخاب شده است، بگذارند.

پس از بازدید خبرنگاران، نمایندگان شهرداری تهران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشستی با اصحاب رسانه در خصوص کم و کیف پروژه شهر آفتاب و روند پیشرفت آن تاکنون توضیحاتی ارائه کردند و پس از معرفی مراحل توسعه این پروژه از سوی مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری شهرداری تهران و نیز مشاور شهردار تهران و همچنین مدیرکل روابط عمومی شهرداری تهران، مسئولان برگزاری نمایشگاه کتاب شامل امیرمسعود شهرام نیا و حسین صفری به سوالات خبرنگاران در خصوص پیش بینی آنها از نحوه برگزاری بیست و نهمین دوره نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب پاسخ دادند.

شهرام نیا با اشاره به اینکه ما برای برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به ۱۲۰ تا ۱۲۵ هزار متر مربع فضا نیاز داریم گفت: شهر آفتاب در حال حاضر ۵۵ هزار متر مربع فضای مسقف دارد و مسئولان این پروژه و شهردار تهران وعده داده اند ۶۰ تا ۶۵ هزار متر مربع دیگر فضای نمایشگاهی البته در محوطه باز در اختیار ما بگذارند تا در قالب سازه های موقت برپا شود.

قائم مقام نمایشگاه کتاب تهران همچنین با بیان اینکه ترجیح خود من این بود که تور بازدید خبرنگاران از مجموعه شهر آفتاب کمی دیرتر و زمانی که محل برگزاری نمایشگاه آماده تر می بود، برگزار می شد، به دو بار جابجایی نمایشگاه کتاب تهران در سال های ۱۳۸۴ و ۱۳۹۴ اشاره کرد و گفت: با توجه به مذاکراتی که که مجموعه وزارت ارشاد و شهرداری تهران داشته اند، ما از مجموعه شهرداری تهران قول محکمی گرفته ایم که کاستی های پروژه شهر آفتاب را برطرف کند.

وی ادامه داد: ما امیدواریم ظرف زمان اندک باقی مانده، پروژه شهر آفتاب به طور کامل آماده بهره برداری و همچنین کاستی های آن برطرف شود، اگرچه ما همچنان با چالش های بزرگی در برگزاری نمایشگاه کتاب تهران در مکان جدید روبرو هستیم که از جمله آنها کم اطلاعی افکار عمومی از مکان جدید و نگرانی ناشران نسبت به افت فروش کتاب هایشان در این مکان است.

شهرام نیا با اشاره به اینکه ما با مجموعه شهرداری تهران توافق کرده ایم که مکان جدید برگزاری نمایشگاه کتاب تا اواسط فروردین تحویل برگزارکنندگان نمایشگاه شود، در عین حال تصریح کرد: اگر پروژه شهر آفتاب تا نیمه دوم اسفند به طور محسوسی پیشرفت نداشته باشد طوری که حداقل های برگزاری نمایشگاه کتاب در آن فراهم نباشد، ما به مصلی باز خواهیم گشت.

قائم مقام نمایشگاه کتاب تهران در همین رابطه یادآور شد: بازگشت به مصلی در صورت آماده نبودن مکان جدید برای برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، جزء مصوبات شورای سیاستگذاری است، اما امیدواریم وعده های داده شده از سوی شهرداری تهران محقق شود، اما نباید منکر این موضوع شد که مجموعه شهر آفتاب هنوز کاستی های زیادی دارد و کارهای زیادی در آن مانده که انجام شود.

وی همچنین احتمال ریزش تعداد مراجعه کنندگان به نمایشگاه کتاب تهران را در مکان جدید یعنی شهر آفتاب رد نکرد و در عین حال گفت: پیش بینی ما این است که جمعیت بازدیدکنندگان از شهرستان ها از نمایشگاه آتی، بیشتر از قبل خواهد بود و ریزش قابل پیش بینی احتمالا مربوط به بازدیدکنندگان از نقاط شمال شهر تهران خواهد بود.

شهرام نیا همچنین از امضای تفاهم نامه ای میان وزارت ارشاد و شهرداری تهران در روزهای آتی خبر داد و از گنجانده شدن برخی تسهیلات و یارانه های حمایتی برای مواردی مانند اطلاع رسانی مناسب در خصوص مکان جدید برگزاری نمایشگاه با هدف کاستن از ریزش مراجعه کنندگان به این نمایشگاه، در تفاهم نامه یاد شده خبر داد و گفت: این موارد به مرور از سوی شورای سیاستگذاری نمایشگاه به اطلاع افکار عمومی خواهد رسید.

نشست مسئولان شهرداری تهران و پروژه شهر آفتاب با اصحاب رسانه در حالی به اتمام رسید که به جز چند خبرنگار حوزه شهری و تنها یک خبرنگار از حوزه کتاب، سایر خبرنگاران حوزه های فرهنگی و کتاب نتوانستند سوالات خود را با مسئولان ذیربط در میان بگذارند.

خواندن 997 دفعه

اشتراک گذاری در:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

بالا