×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 683
دو کتاب جدید از عماد افروغ رونمایی می شود

رونمایی از دو کتاب جدید عماد افروغ روز سه شنبه ۲۷ بهمن، در قالب یکی از نشست های «راویان اندیشه» فرهنگسرای اندیشه برگزار می شود.

به گزارش بوک پلاس به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای اندیشه، مراسم رونمایی از دو کتاب «دیالکتیک و تفاوت» نوشته آلن نری با ترجمه عماد افروغ و «شرحی بر دیالکتیک روی بسکار» به قلم افروغ، روز سه شنبه ۲۷ بهمن در قالب هشتادمین نشست «راویان اندیشه» در فرهنگسرای اندیشه برگزار می شود.

نویسنده کتاب «دیالکتیک و تفاوت» در آن، سه هدف عمده را شناسايی می کند. اولين هدف غنا و عمق بخشيدن ديالکتيکی رئاليسم انتقادی، هدف دوم توسعه يک نظريه عمومی ديالکتيک، و هدف سوم طرح يک نقد کل‌گرا بر فلسفه غرب است. اين سه هدف مرتبط با يکديگرند. رئاليسم انتقادی بايد ديالکتيکی شود و ديالکتيک‌ها بايد از طريق مواجهه با رئاليسم انتقادی دگرگون شوند. با مفهوم حقيقت وجودی، بسکار به مفهومی از درستی ارجاع می دهد که رئاليسم انتقادی می داند.

از طرف دیگر، افروغ در کتاب جدید تالیفی خود با عنوان «شرحی بر دیالکتیک روی بسکار» شرحی بر رئاليسم انتقادی ارائه می کند که حاوی چهار مقطع رئاليسم استعلايی، طبيعت‌گرايی انتقادی، نظريه نقد تبيينی و رئاليسم انتقادی ديالکتيکی است. هر مقطع، قبلی- قبلی ها- را مفروض می گيرد. آن‌ها می توانند اين‌گونه لحاظ شوند که چگونه و به چه ترتيب علم، علم اجتماعی، اخلاق عينی و رهایی و همچنين عليت، فرايند و تغيير، ميل و ترس، خلاقيت، عشق و آزادی و ...، هم ممکن و هم ضروری اند. نگارنده در اثر پيش رو ديالکتيک انتقادی «روی بسکار» را مورد نقد و بررسي قرار داده است.

در این نشست حجه الاسلام والمسلمین حمید پارسانیا نویسنده، پژوهشگر و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر رضا داوری اردکانی عضو شورای انقلاب فرهنگی، غلامرضا اعوانی و نویسنده کتاب حضور داشته و درباره آن به سخنرانی خواهند پرداخت.

این نشست روز سه شنبه ۲۷ بهمن از ساعت ۱۸ در سالن اجتماعات فرهنگسرای اندیشه واقع در خیابان شریعتی نرسیده به پل سیدخندان برگزار می شود.

حضور عموم علاقه مندان در این نشست آزاد است.

خواندن 656 دفعه

اشتراک گذاری در:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

بالا