×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 683
متراژ غرفه‌های بخش كودک نمایشگاه/ مهلت دریافت بن‌کارت‌ها تمدید شد

متراژ غرفه‌های بخش كودک و نوجوان نمایشگاه كتاب تهران اعلام شد. همزمان، مشاور منابع و امورانسانی معاونت امور فرهنگی وزارت ارشاد از تمدید دریافت کارت خرید کتاب دانشجویی تا ۱۴ اردیبهشت خبر داد.

به گزارش بوک پلاس به نقل از خبرگزاری مهر، بخش کودک و نوجوان بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در فضای باز و در چادرهای استاندارد نمایشگاهی برپا خواهد شد که البته امسال نسبت به سال‌های گذشته، ۱۰۰۰ مترمربع کاهش فضا داشته است.

انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان، مجری بخش کودک و نوجوان نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران امسال نیز با تشكیل كارگروهی، مسئولیت این بخش را همچون سنوات گذشته در بیست و نهمین دوره نمایشگاه بر عهده گرفته است.

بر اساس گزارش انجمن یادشده، بیش از ۳۴۰ ناشر این حوزه برای شرکت در نمایشگاه امسال کتاب تهران، ثبت‌نام كرده‌اند اما به کمی بیش از ۲۸۰ ناشر که شرایط شرکت در نمایشگاه را داشتند، غرفه تعلق گرفت.

مبنای اختصاص غرفه به ناشران بخش كودك ۴۰ عنوان كتاب اعلام شده است كه حداقل ۱۵ عنوان آن باید چاپ اول باشد و كتاب‌های تجدید چاپ در هر سال فقط یك عنوان محسوب می‌‌شوند. عناوین مذكور از ابتدای سال ۱۳۹۱ تا ۱۲ اسفند ۹۴ به بعد و بر اساس اطلاعات خانه كتاب قابل پذیرش است. عرضه محصولات غیركتابی در غرفه‌‌ها بر اساس ضوابط اعلامی خواهد بود و مقررات نمایشگاه برای ناشران دولتی و بخش خصوصی یکسان است.

انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان اعلام کرده است که متراژ و هزینه اجاره غرفه ناشران از طریق سایت ثبت‌نام نمایشگاه از تاریخ ۶ اردیبهشت ۹۵ اعلام شده و ناشران تا پایان وقت اداری امروز یعنی ۱۱ اردیبهشت فرصت دارند اجاره بهای غرفه را به صورت اینترنتی پرداخت و شماره غرفه و سالن خود را دریافت كنند.

عرضه کتاب‌های ناشرانی که تعداد کتاب‌هایشان به حد نصاب نرسیده، در نمایشگاه کتاب

در همین حال رئیس هیات مدیره انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان اعلام کرده است که کتاب‌های ناشرانی که تعداد کتابهایشان به حد نصاب نرسیده، در غرفه‌‌ای با عنوان غرفه جمعی نمایشگاه کتاب حضور خواهند داشت.

نادر قدیانی گفت: هرساله تعداد زیادی از ناشران برای حضور در نمایشگاه ثبت‌نام می‌کنند که با توجه به مقررات، امکان حضور همه آنها در نمایشگاه نیست. از جمله این مقررات تعداد عناوین جدید کتاب‌هاست که باید ۴۰ عنوان در چهار سال اخیر باشد كه حداقل ۱۵ عنوان آن باید چاپ اول باشد و كتاب‌های تجدید چاپ در هر سال فقط یك عنوان محسوب می‌‌شوند.

وی افزود: البته در سال‌های گذشته طبق دستورالعمل کمیته ناشران داخلی، به ناشران کودک و نوجوان که ۲۰ عنوان کتاب در چهار سال اخیر داشته‌اند هم غرفه تعلق می‌گرفت اما امسال با توجه به شرایط موجود دیگر به این ناشران غرفه تعلق نمی‌گیرد و فقط در میان آنها، ناشرانی که ۲۰ عنوان کتاب داشته و در سال‌های گذشته نیز غرفه داشته‌اند تلاش شده است که غرفه داشته باشند.

رئیس هیات مدیره انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان ادامه داد: بر این اساس از بین ناشرانی که ثبت‌نام کرده‌اند امکان تخصیص غرفه به ۶۰ ناشر وجود ندارند و ما مساحت ۶ هزار متری موجود را بین ۲۸۰ غرفه تقسیم می‌کنیم. اما باتوجه به اینکه هدف ما حمایت از صنعت نشر کشور و تشویق ناشران نوپاست، هرساله انجمن ناشران کتاب کودک تلاش می‌کند به‌نوعی این ناشران را مورد حمایت قرار دهد.

به گفته قدیانی، امسال نیز شرکت تعاونی اعضای انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک تصمیم دارد تمام آثار واجد شرایط این ناشران را جمع‌آوری کند و در قالب غرفه جمعی بزرگی بدون اینکه هیچ‌گونه هزینه و بار مالی برای ناشران داشته باشد در معرض بازدید عموم قرار دهد.

رئیس هیات مدیره انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان توضیح داد: در این شرایط ما کتاب‌ها را با ۴۰ درصد تخفیف در محل انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک از ناشران تحویل می‌گیریم، سپس با ۱۰ تا ۲۰ درصد تخفیف در نمایشگاه عرضه می‌کنیم. البته میزان سفارش ما برای هر عنوان کتاب، بستگی به نظر کارشناسان انجمن دارد.

قدیانی در پایان افزود: ناشرانی که علاقمند هستند کتابهایشان در نمایشگاه در این غرفه عرضه شود می‌توانند با نمایندگان شرکت تعاونی اعضای انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک با شماره ۸۸۹۳۱۶۷۹ تماس بگیرند و برای تحویل کتاب اقدام نمایند.

سالن‌های کودک و نوجوان در قسمت شمال شرقی شهر آفتاب به شماره‌های ۱۰۸ و ۱۰۹ واقع است.

تمدید مهلت دریافت بن کارت دانشجویی دانشجویی تا ۱۴ اردیبهشت

خبر دیگر از نمایشگاه کتاب تهران اینکه، مشاور منابع و امورانسانی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تمدید دریافت کارت بن فیزیکی خرید کتاب دانشجویی تا ۱۴ اردیبهشت ماه خبر داده است.

نیکنام حسین پور با اشاره به هماهنگی‌های صورت گرفته با بانک شهر جهت تمدید دریافت بن کارت فیزیکی دانشجویان گفت: دانشجویان و طلاب تا تاریخ ۱۴ اردیبهشت ماه فرصت دارند تا بن کارت‌های فیزیکی خود را دریافت کنند.

مشاور منابع و امورانسانی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: این آخرین فرصت دانشجویان برای دریافت بن کارت‌هاست و این تاریخ دیگر تمدید نخواهد شد.

حسین پور با تاکید بر عدم خرید و فروش بن کارت‌های خرید کتاب عنوان کرد: با تشکیل کارگروه نظارت مالی در بیست و نهمین نمایشگاه کتاب تهران، تمامی تراکنش‌ها در ایام نمایشگاه کنترل می‌شود. همچنین مشاهده هرگونه خرید و فروش بن کتاب دانشجویی از طریق دانشگاه‌ها و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قابلیت پیگرد قانونی دارد.

بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «فردا برای برای خواندن دیر است...» از ۱۵ تا ۲۵ اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار می‌شود. مجموعه شهر آفتاب در اتوبان خلیج فارس، روبه روی حرم مطهر امام خمینی (ره) قرار دارد.

 

خواندن 772 دفعه

اشتراک گذاری در:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

بالا