×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 683
کتاب اهدایی تی‌اس الیوت به پزشک خود به حراج می‌رسد

کتاب «سرزمین بی‌حاصل» نوشته تی‌اس الیوت که در زمان حیات آن را به پزشک خود تقدیم کرده بود به زودی در یک حراج فروخته می‌شود.

‌به گزارش بوک پلاس به نقل از گاردین، این کتاب که از جمله کتاب هایی است که در نخستین چاپ کتاب «سرزمین بی‌حاصل» منتشر شده در سال ۱۹۲۱، با امضای شخص تی اس الیوت به پزشکش راجر ویتوز اهدا شده است. او این کتاب را برای قدردانی از زحمات پزشکش به وی اهدا کرده است.

تی اس الیوت این اثر را در سال ۱۹۲۳ و درست در زمانی که به خاطر نگارش کتاب «سرزمین بی حاصل» گرفتار فروپاشی و اختلال عصبی تحت مداوا بود به پزشکش اهدا کرده است.

حالا این اثر قرار است در کنار نسخه‌های قدیمی دیگری از مارک تواین و فیتزجرالد در یک جراحی در لندن فروخته شود.

تی اس الیوت درست در روزهایی که به خاطر فشار عصبی ناشی از نگارش این اثر به کلینیک لوزان می‌رفت و به صورت خصوصی با دکتر ویتوز ملاقات داشت این اثر را به وی اهدا کرده است. علاوه بر امضای نویسنده این اثر، امضای دکتر راجر ویتوز نیز روی این نسخه وجود دارد.

یک نسخه کپی شده از این کتاب قرار است به زودی توسط کتابفروشی پیتر هارینگتون در اختیار مخاطبان قرار گیرد.

این نسخه قرار است علاوه‌بر سرزمین بی حاصل، کپی نسخه گتسبی بزرگ و ماجراهای هاکلبری فین را نیز به همراه داشته باشد.

«سرزمین بی‌حاصل» یکی از شاهکارهای این شاعر و نمایشنامه‌نویسی انگلیسی آمریکایی است که این روزها در بسیاری از دانشگاه‌های جهان در کرسی ادبیات تدریس می‌شود.

خواندن 362 دفعه

اشتراک گذاری در:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

بالا