«راز خانه سه خواهرون» را فاش شد

«راز خانه سه خواهرون» داستانی از عبدالمجید نجفی و از جمله داستان‌های ماجراجویانه و رازآمیز برای نوجوانان است که از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است.

به گزارش بوک پلاس به نقل از خبرنگار مهر، «راز خانه سه خواهرون» در فاصله زمانی۱۳۰۰ تا ۱۳۲۰ شمسی اتفاق می افتد. بهار، دختر بچه ای است که پدرش راننده عبدالله خان از صاحب‌منصبان قشون است. سه خواهر با روحیات متفاوت دختران عبدالله خان هستند و در یک خانه اعیانی زندگی می‌کنند. پسرته تغاری خانواده را به فرانسه فرستاده‌ اند.

سه جوان، مخفیانه از راه می‌رسند و مهمان خانه سه خواهرون می‌شوند و با آمدنشان، اتفاقات عجیبی رخ می‌دهد. بعد از ظهر یکی از روزهای بهاری، بهاره، دختری که پدرش راننده پدر این سه خواهر است، همراه با برادرش و از در وسطی وارد باغی می‌شود که پشت خانه سه خواهرون است و آنجا به رازهای وحشتناکی پی می‌برند. اما اختربانو، خواهربزرگ‌تر، او و برادرش را گرفتار می‌کند. ماجرای رهایی آنها ازآن محل مخوف همراه با گلبانو، خواهروسطی، حوادث پرکشش بعدی رارقم می‌زند.

«راز خانه سه خواهرون» نوشته عبدالمجید نجفی را انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر کرده است.

«سربداری دیگر» عنوان یکی دیگر از کتاب‌های نجفی است که از سوی دفترنشرفرهنگ اسلامی منتشر شده و داستان ۱۰ روز آخر زندگی شهیدنیکنام ثقه الاسلام تبریزی است. او مرجع فکری سردار ملی بود. روس‌ ها اول محرم سال ۱۳۳۰ هجری او را بازداشت کردند تا کشتار وحشیانه مردم را طی ۴ روز با امضای وی توجیه کنند اما شهیدنیکنام حاضر نشدکشور، مردم و دین خویش را با اشغالگران معامله کند و روز عاشورا به همراه ۷ تن ازیارانش به دار آویخته شد.

اشتراک گذاری در:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

بالا